Diamantový kotouč obojživelník HERMAN BD-70 Hybrid

V každodenním životě jsme si oblíbili výrobky, které nám usnadňují život nebo šetří čas kombinací dvou funkcí. Patří sem například hybridní notebooky nebo šampon a kondicionér v jednom.

V technickém světě se na univerzálně použitelné produkty díváme trochu jinak. Univerzální pneumatiky jsou vhodné pro zimní i letní období, ale ani v jednom z nich nejsou vynikající. Univerzální pilový list nebo diamantový kotouč mohou dobře řezat různé materiály, ale ani jeden z nich ne vynikajíce.

I v této oblasti však existují výjimky. Nepochybně k nim patří diamantový kotouč – specialista na dlažbu a obklady - s nímž můžete řezat a brousit.

HERMAN BD-70 Hybrid: pro řezání a broušení okrajů dlažby

Obr. 1 HERMAN BD-70 Hybrid: pro řezání a broušení okrajů dlažby

Jak to dnes vypadá v praxi

Při obkladačských pracích se často musí řezat a ostré hrany se pak jemně brousí. Obkladači však nemají ve zvyku nosit sebou dvě různé brusky nebo dva různé kotouče. Používají tedy jednu úhlovou brusku a kotouč, který použili k řezání hrany. Konečný výsledek není vždy ideální.

 

Požadavky na nástroj

Jaké vlastnosti by měl mít nástroj na řezání a broušení dlažby, aby byl výsledek rychlý a pěkný?

Musí řezat tence a přesně, nabízet možnost broušení okrajů ihned po dokončení řezu a samozřejmě musí umět brousit roh dlažby do oblouku.

Nesmíme zapomínat na trvanlivost - chceme, aby nástroj vydržel. Zní to nedosažitelně, ale je to možné.

 

Hybridní diamantový kotouč

Nevšední řešení 2v1, které funguje: řezání a broušení jedním nástrojem. Řezná část kotouče je tvořena soustavou hexagonů, pravidelných šestihranů, spojených do tvaru včelí plástve.

 

Šestihrany jsou tvořeny diamantovými zrny spojenými spojivem - vše v tloušťce 1,6 mm. Ideální pro řezání dlažby, kde je vyžadován tenký a přesný řez.

Jsou umístěny v mezikruží diamantového kotouče a vytvářejí tak značnou "výšku" řezné části - až 25 mm. To zaručuje velkou řeznou plochu a vysokou životnost.

Tato plocha je také určena k broušení hran - nestane se, že by kotouč sklouzl a brousil více, než je nutné. A aby to bylo dokonalé, používá se při výrobě spojivo střední tvrdosti, které zajišťuje dostatečně rychlý řez.

Včelí plástev

Obr. 2 Včelí plástev

 

Řezná část hybridního kotouče

Obr. 3 Řezná část hybridního kotouče

Takže máme všechno. Tenké, přesné a relativně rychlé řezání, možnost broušení a dokonce dlouhá životnost. A jako bonus výborná pověst obkladače, protože dlažba je přesně a pěkně nařezaná.

Jednoho dne bude třeba vyměnit i tento kotouč, ale do té doby proteče spousta vody – mnoho metrů čtverečních dlažby bude na místě přesně, se zabroušenými okraji.

Protože diamantové nástroje při řezání vytvářejí značné množství tepla, doporučujeme poměr 2:1, aby byla zachována dlouhá životnost kotouče. Proto po každých 20 sekundách řezání ochlazujte kotouč 10 sekundami volnoběhu brusky.

 

V následujícím videu se můžete podívat, jak se hybridní kotouč používá k řezání a broušení:

 

Zdroje:
Interní technické a školicí materiály společnosti HERMAN
https://www.freepik.com/free-photo/sweet-honeycomb-wooden-table_6858423.htm


Recenze článku Přidat recenzi

    Článek zatím nikdo nehodnotil.

Další články

Herman Schweiz

S hrdostí a potěšením oznamujeme, že rozšiřujeme dostupnost našeho sortimentu na švýcarském trhu. Na začátku roku 2020 jsme ve spolupráci s novým partnerem zahájili také přepravu zakázek do Švýcarska. Pokud žijete nebo pracujete ve Švýcarsku, můžete si náš sortiment pohodlně objednat až domů.

Jak se zrodil diamantový řezný kotouč

Odkud myslíte, že pocházejí diamanty ve vašem kotouči? Z Ruska, Brazílie, Jihoafrické republiky nebo jiné země? Ve výše uvedených zemích jsou největší naleziště přírodního diamantu, v diamantových kotoučích je syntetický diamant a mezi nimi je značný rozdíl.

Zvolte si Vaši zemi
Zvolte zemi, kam chcete doručit Vaši objednávku.