Nejste přihlášen
Přihlášení Registrace

Posunuli jsme expedici zboží na vyšší úroveň

Zvyšující se nároky na efektivitu práce přinesly s sebou potřebu optimalizace skladových prostor a pracovních postupů při balení a expedici zboží. K našim výrobním prostorám a ke skladu surovin o rozloze více než 1100 m² přibyla nová skladová hala pro hotové výrobky a zboží (obr. 1, 2) o rozloze téměř 2000 m². Nahradila dosavadní dlouhodobě pronajaté skladové prostory a umožňuje udržovat optimálnější a přehlednější uložení skladových zásob.

Skladová hala během výstavby

Obr. 1. Skladová hala během výstavby

Skladová hala po dokončení výstavby

Obr. 2. Skladová hala po dokončení výstavby

Nový sklad byl zkolaudován a uveden do provozu v červenci 2023. Jedná se o velkou moderní halu, která je určena primárně pro skladování, balení a manipulaci se zbožím. Skladové prostory jsou rozděleny na sekce a jsou vybaveny moderním regálovým systémem (obr. 3, 4), který je vhodně zvolen pro zajištění co nejefektivnějšího toku zboží ve skladu.

V hale se nacházejí také administrativní prostory a identifikační místnost, která slouží k označování produktů jedinečnými výrobními čísly laserovou technologií. U elektrického nářadí firma Herman zákazníka kompletně odbřemeňuje od povinnosti evidovat doklady o koupi nářadí a od „dokazování“, že nářadí je ještě v záruce. Při koupi nářadí přímo z centrály se od zákazníka nevyžaduje v případě opravy povinnost prokázat záruční listy, bločky ani faktury a firma Herman bezplatně přebírá na sebe management evidence každého nářadí.

Regálový systém

Obr. 3. Regálový systém

Buňkový „vychystávací“ sklad

Obr. 4. Buňkový „vychystávací“ sklad

Expediční buňkový sklad, ze kterého se odebírá zboží k expedování zákazníkům, má přízemí a dvě nadzemní podlaží o rozloze 10x10m. Je rozdělen na sekce přípravy, kontroly, balení a expedice. Podle manažera kvality, pana Petra Halaje, hlavním cílem bylo jednoduché, rychlé a přesné vyskladnění objednávek pro zákazníka s minimalizací chyb. Dodává: „Celkové uspořádání skladu, technologická modernizace a programová podpora mají přispět k jednoduchému procesu expedice zboží a dvojitá kontrola k eliminaci rizika chybovosti při balení objednávek.“

V závěrečné fázi balení se každá položka zváží a celková hmotnost všech položek na objednávce se porovná s údaji uloženými v informačním systému. Pokud je jejich hmotnostní rozdíl mimo povolenou toleranci, obsluha je na tuto skutečnost upozorněna a je nutné ještě jednou překontrolovat kompletnost objednávky, protože pravděpodobně při přípravě došlo k záměně položek, resp. nebyly připraveny jejich správné počty.

Během několika týdnů zavedeme do provozu kamerový systém pro kontrolu balení zboží před expedicí. V případě reklamace chybějícího zboží v objednávce budeme umět zpětně analyzovat, zda chybějící zboží bylo či nebylo vloženo do konkrétní zásilky.

Dopravníkový pás – pohled zboku

Obr. 5. Dopravníkový pás – pohled zboku

Dopravníkový pás – pohled ze strany obsluhy

Obr. 6. Dopravníkový pás – pohled ze strany obsluhy

Novinkou je také dopravníkový pás (obr. 5, 6) a výtah, které usnadňují manuální práci a zároveň zvyšují její efektivitu. Takto jsme schopni vyřídit mnohem větší množství objednávek v kratším čase a zároveň jsme připraveni zvládnout i nápor během mimořádně náročných období.

Nasazení moderních technologií do řízení skladových procesů zkrátilo čas potřebný pro přípravu objednávek téměř na polovinu.

Spokojenost zákazníka je pro nás velmi důležitá, a proto věnujeme maximální úsilí tomu, abychom mohli nabídnout nejen kvalitní produkty pro profesionály, blog plný užitečných a vzdělávacích článků, ale zároveň abychom zabezpečili co nejpohodlnější nákup a rychlé a spolehlivé doručení objednaných produktů. Hledáme nové cesty, jak dělat věci lépe. S novým skladem a vylepšenými službami jsme připraveni poskytnout vám ještě lepší zážitek při nákupu na našem e-shopu www.hermantools.cz.

Časosběrné video z výstavby skladové haly Herman (2022-2023)


Recenze článku Přidat recenzi

  1. Za prodejnu Renáta Sliwková

    Jako odběratelé vašeho zboží vítáme včasné vyřízení objednávek.

  2. Roman Janáček

    Opravdu velký krok dopředu!

Další články

Tvrdost dřeva

V tomto článku se blíže podíváme na dřevo zejména z pohledu jeho klíčové vlastnosti – tvrdosti, a poradíme vám, jak vybrat správné nástroje pro jeho opracování.

Zvolte si Vaši zemi
Zvolte zemi, kam chcete doručit Vaši objednávku.